top of page
newshe_01.jpg

בחירום ביחד

צוות, בוגרי ומתנדבי העמותה הוכיחו התגייסות מרשימה למגוון פעילויות בתקופה זו. סיוע למפונים, אספקת מצרכים בסיסים כמו הזנה והלבשה עד להפקת ערבי הפוגה. יחד עם ארגון ווסטה צגה, סיפקה העמותה מענה רגשי וטיפולי לתושבי הדרום שחוו את מתקפת החמאס. באמצעות טיפול מותאם תרבותית, בעברית ואמהרית הצלחנו לחזק את הקהילות מהדרום ולספק להם כלים קריטיים להתמודדות. שיתוף הפעולה, הניב גם סדרת סרטונים באמהרית, המעניקים עצות להתמודדות עם חרדות ומצוקות נפשיות.

התמודדות  מול הרשויות השונות מאתגרת מאד במיוחד בתקופת המלחמה. עם פרוץ המלחמה, בשת"פ עם ארגונים בשטח, סייענו למאות משפחות לאפשר להן להכיר ולממש את הזכויות המגיעות להן כתושבי אזורים שהושפעו מהמלחמה.

לצד פעילויות אלה, בשיתוף  עמותת אגמון, תכנית רקיע והמיזם הלאומי מתחשבים הובילה העמותה חלוקה של מאות מחשבים וטבלטים למשפחות בדרום, מה שאפשר למידה מרחוק והתנהלות טכנולוגית של המשפחות.

צועדים קדימה ביחד

מאז פרוץ המלחמה נפתחו שלוש תכניות לפיתוח קריירה . סטודנטים שרק סיימו את לימודיהם, אקדמאים שנמצאים כבר בשוק התעסוקה ומעוניינים להתקדם השתתפו בתכניות המעניקות ידע וכלים להשתלבות מיטבית בשוק התעסוקה, גם בימים אלה. משתתפים הגיעו במיוחד משירות מילואים, נשות מילואים שנמצאות לבד עם ילדיהן הצליחו להפנות את תשומת ליבן לפיתוח הקריירה. אנו גאים בעבודה הרצינית שלהם, שמחים על הצטרפותם לעמותה ויודעים שידעו להוביל את הקריירה קדימה.

זוכרים את הגיבורים ביחד

המלחמה הביאה איתה אובדן קשה, נופלים מרחבי הארץ מתוכם צעירים רבים ממוצא אתיופי. הדיווחים היומיומיים ששובצו בתמונות של אותם צעירים, הובילו אותנו למצוא דרך לקחת חלק בשימור זיכרונם. יחד עם בוגרת העמותה, אשת התקשורת, שרה נדאו, פנינו למשפחות נופלים והצענו להן להשתתף ביצירת סרטונים לזכר אהוביהן שנפלו בקרב. בימים אלה אנו מפיקים סרטונים המספרים את סיפורם של הצעירים, של משפחותיהם וגבורתם. תהליך עשיית הסרטונים מאפשר לנו להיחשף למשפחות החזקות, הסביבה בה גדלו הנופלים וסיפורו של כל אחד ואחד מהם. לצפיה בסרט הראשון שעלה לאוויר לזכרו של מולוגטה גדיף  ז"ל לחצו כאן

לומדים ביחד

שנת הלימודים הסדירה נקטעה באוקטובר ותלמידי תכניות העמותה היו צריכים להסתגל במהרה ללימודים מרחוק לצד קשיים משפחתיים ואישיים שנוצרו בעקבות המלחמה. בנוסף, פתיחת שנת הלימודים האקדמית נדחתה כאשר רבים מהסטודנטים בתכניות העמותה גויסו למילואים. למרות כל זאת אנחנו שמחים להעיד על המשך פעילות התכניות ביתר שאת. עם פרוץ המלחמה היה לנו ברור כי התלמידים והסטודנטים המשתתפים בתכניות העמותה צריכים אותנו יותר מתמיד. תלמידים רבים היו זקוקים למחשבים שסופקו להם מטעם העמותה, תמיכה פרטנית בכדי לשמור על רמת הלימודים ותמיכה נפשית להגברת החוסן הנפשי שלהם ושל משפחותיהם. הסטודנטים שלנו, שהחלו את שנת הלימודים באיחור, ממשיכים ללמוד ולהצטיין. אנו גאים בכל אחד ואחת ומבטיחים להמשיך ולתמוך כדי להבטיח סיום מוצלח של שנת הלימודים.

בוגרים ביחד

רשת הבוגרים של עולים ביחד הובילה עשייה בלתי פוסקת למען הקהילה והחברה הישראלית בתקופה זו. לצד המשך התפתחות אישית ותעסוקתית נרתמו בוגרי ובוגרות העמותה לפעילות התנדבותית במרכזי מפונים והיוו נדבך מרכזי בפעילויות החירום. רשת הבוגרים של עולים ביחד פעלה ללא לאות מפרוץ המלחמה. לצד פעילות חברתית שהייתה כל כך נחוצה בתקופת המשבר, המשיכו הבוגרים והבוגרות לשאוף להתקדם ולשפר את מצבם האישי והתעסוקתי.

את האביב פתחנו בהתכנסות מעוררת השראה, יחד עם קבוצה מובחרת מהרשת שהציגה את תוצרי הסדנא “אוצרות אתיופיה”. במשך הסדנא, למדו הבוגרים  לספר את סיפורם האישי, המשפחתי והקהילתי בעזרת המצלמה, בסופה יצרו יצירות עוצמתיות ומרגשות שהוצגו במסגרת תערוכת PHOTO ISRAEL.

bottom of page