top of page
רשת בוגרים עולים ביחד

בוגרים

עם סיום התכניות מצטרפים העמיתים לרשת הבוגרים, המונה כיום כ-1300 בוגרים.
חברי רשת הבוגרים של "עולים ביחד" מהווים קבוצת מצוינות שתוביל למימוש חזון הארגון.‏
חברי הרשת משפיעים, מובילים ויוזמים פעולות - כל אחד בסביבתו ‏הפרטית ובפעילויות משותפות לבוגרי הארגון.

בוגרים

רשת בוגרים

רשת הבוגרים של "עולים ביחד" מורכבת מבוגרי התכניות של הארגון אשר בוחרים להיות חלק מקבוצת איכות הפועלת לקידום חזון הארגון במגוון רחב של פעילויות. הבוגרים לוקחים חלק פעיל בפעילויות הארגון, יוזמים פעילויות התנדבות בתוך הקהילה ובחברה הישראלית בכלל, ופועלים להרחבת הנטוורקינג של חברי הרשת בפרט.

 

סמינר בוגרים 

מתקיים אחת לשנה, ובמסגרתו נפגשים חברי הרשת לקיום סדנאות למידה ועריכת דיונים בנושאים חברתיים ומקצועיים מגוונים. הסמינר הוא שלב בתהליך של בניית רשת הבוגרים, המבוססת על תודעה, מטרה ומכנים משותפים,‏ וחיזוקה באמצעות גיבוש, למידה ועשייה.

 

מפגשי נטוורקינג  

מתקיימים במגוון רחב של נושאים בהתאם לתחומי העניין של רשת הבוגרים. מטרת המפגשים הינה להרחיב את הקשרים החברתיים והמקצועיים של חברי הרשת באמצעות מפגשים פיזיים ומקוונים.

 

אפליקציית בוגרים – אחד האמצעים לנטוורקינג מקוון הינו אפליקציה (יישומון) לניהול קהילות. 

חברי רשת הבוגרים מעלים תכנים, מנהלים דיונים, מתייעצים, מתעדכנים ומשתמשים בכל הכלים שיש לאפליקציה להציע.

 

בית חברתי - קהילתי 

רשת הבוגרים מקיימת מפגשים חברתיים לקידום נושאים הקשורים לקהילה, ויוצרת מעגל חברתי רחב ומגוון הכולל תכני העשרה ומהווה בית חברתי וקהילתי לחברי הרשת.

פיתוח מקצועי

אנחנו ממשיכים להעניק לבוגרים את מיטב הכלים לפיתוח אישי באמצעות תהליכי פיתוח קריירה, קורסים מקצועיים וליווי אישי. כל זאת בכדי להביא למיצוי מקסימלי של יכולתם והשפעתם בחברה הישראלית בכלל ובשוק התעסוקה בפרט.

תכנית פיתוח מנהלים

 

התכנית מיועדת לחברי רשת הבוגרים שהגיעו לתפקיד ניהולי ומעוניינים להמשיך לפתח את קריירת הניהול לתפקידים בכירים. התכנית מתקיימת אחת לשנה וכוללת סדנאות, הרצאות,

מפגש עם מקורות השראה, פרקטיקום בהדרכת מנטור

ומפגשים עם מנהלים בכירים.

יעוץ קריירה

הבוגרים זוכים לקבל יעוץ בבואם להשיג את היעד הבא בקריירה. הליווי ניתן לחברי רשת הבוגרים אשר מעוניינים להתקדם בקריירה המקצועית שלהם לתפקידים בכירים. זוהי קבוצת מנהיגות מובילה בקרב ישראלים ממוצא אתיופי שעתידה להשתלב בהנהגה הפוליטית, החברתית והכלכלית בישראל, אשר ניתן יהיה באמצעותה להניע תהליך של שינוי בתפיסות ובעמדות בחברה.

קורס אנגלית מקצועית

 

שליטה בשפה אנגלית מהווה תנאי הכרחי לקידום ולפיתוח קריירה של עובדים ומנהלים. אנו מאפשרים לבוגרים לרכוש כלים בדגש על אנגלית עסקית, אשר מאפשרים להם להתמודד עם השפה האנגלית בתחום העיסוק המקצועי. הקורס כולל סימולציות של דיונים במגוון נושאים הלקוחים מחיי העבודה, וסימולציות של שיחות חולין הנהוגות במפגשים עם אורחים מחו"ל.

קורס דירקטורים

מתוך שאיפה להציב את הבוגרים בחזית המשק הישראלי, אנו בוחרים מידי שנה מספר בוגרים שיצאו לקורס דירקטורים. זאת על מנת להגדיל את הייצוג של הקהילה בקרב מקבלי ההחלטות בארגונים. הבוגרים משתלבים בקורסי דירקטורים המתקיימים באוניברסיטת תל אביב, מקבלים ליווי של מנטור והכוונה בשאיפה לשיבוץ כחבר דירקטוריון בארגונים השונים.

מעורבות חברתית

אנו דוגלים בהרחבת המעורבות החברתית ורוח ההתנדבות בקרב חברי הרשת כחלק מהגשמת חזון הארגון.

התנדבות חברי רשת הבוגרים הינה אמצעי נוסף לקידום שינוי תפיסתי בחברה הישראלית.

 

במהלך ההתנדבות מביאים חברי רשת הבוגרים לידי ביטוי את הכלים שרכשו בתכניות המקצועיות השונות. יתרה מכך, ההתנדבויות מרחיבות את המעגל החברתי של חברי הרשת ואת יכולתם להשפיע על אזרחי מדינת ישראל.

מנטורינג לעמיתי ובוגרי הארגון

מנטורינג הינו כלי מרכזי לקידום העמיתים בתכניות השונות. כאשר בוגרי התכניות הופכים למנטורים בעצמם הם מהווים דוגמא אישית לעמיתים, ומביאים לידי הגשמה את הישגיהם המקצועיים. אנו מקיימים קורסי מנטורים לבוגרים במטרה להכינם בצורה הטובה ביותר לתחום הליווי.

התנדבות בארגון

אנו מעודדים את חברי רשת הבוגרים להשתתף בפעילות הארגון באמצעות העברת הרצאות לעמיתים, השתתפות בסדנאות כמנחים, פאנלים, כיועצים בתחומם, כ"פותחי דלתות", ובהשתתפות בתהליכי המיון של העמיתים החדשים

בתוכניות השונות. 

WhatsApp Image 2020-02-24 at 09.54.40 (6

מיזם סיפור על הדרך

"ללא סיפורה של יהדות אתיופיה לא יהיו הסיפור היהודי והסיפור הציוני שלמים" (נשיא המדינה, ר. ריבלין, 2016)

מיזם "סיפור על הדרך", הינו יוזמה של בוגר עולים ביחד, עו"ד דוד אבטה, כיום משנה למנכ"ל במשרד הקליטה והעלייה. במסגרת המיזם מתארחים חברי רשת הבוגרים בבתים פרטיים, בארגונים ובקבוצות, ומספרים את סיפורם האישי ועל המסע מאתיופיה לישראל.

"סיפור על הדרך" שוזר בד בבד את סיפור העלייה ואת האתגרים התכופים שמזמנת ההוויה הישראלית ליוצאי אתיופיה.

בנוסף, הוא פותח דיאלוג עם המארחים והנוכחים על הנושאים

והמצב שהוצגו במפגש. 

מיזם "סיפור על הדרך" של עולים ביחד התארח בין השאר בבית הנשיא, במשרדי ממשלה, בחברות עסקיות מובילות במשק הישראלי, בדירקטוריונים שונים, ועד כה נחשפו למיזם מעל 2,500 איש.

פיתוח
מעורבות
bottom of page