למה

הצורך

הקהילה האתיופית ישראלית ממשיכה לסבול מהכנסה נמוכה באופן לא פרופורציונלי לנפש, בשיעור אבטלה גבוה, ברמות הרשמה נמוכות למוסדות השכלה גבוהים ופערי שכר משמעותיים. יחד עם זאת רבים מאלו המצליחים להתגבר על האתגרים הרבים, ומגיעים להישגים אקדמאים – עדיין חווים קושי משמעותי בתהליך מציאת עבודה בתחומם. מחקר שנערך לאחרונה הראה כי 53% מהמעסיקים הישראלים נרתעים בהעסקת יוצאי אתיופיה, בעוד דו"ח מבקר המדינה חשף כי יוצאי אתיופיה מוצאים תעסוקה הולמת מרווחים 40% פחות מאשר הישראלי הממוצע.

הפתרון

מטרתנו היא להגדיל את שיעור התעסוקה בקרב אקדמאיים מצטיינים יוצאי אתיופיה ולפתוח בפניהם הזדמנויות להשתלבות בחזית המשק בישראל בתפקידי מפתח ופורצי דרך, כדי שלאחר השתלבותם יוכלו להשפיע על סביבת העבודה והסביבה החברתית שלהם. במקביל אנחנו עובדים עם המעסיקים ועם בכירי המשק כדי לגוון את סביבת העבודה הארגונית. כדי להשיג את המטרה הרחבנו את היקף הפעילות  והוספנו מגוון תכניות לתלמידים מצטיינים באוניברסיטה ולנוער מצטיין, תוך בניית רשת ענפה של מתנדבים ומעסיקים המחויבים לחזון שלנו ולקידום משימתנו. המתנדבים והשותפים שלנו משמשים לא רק כחונכים אישיים, אלא גם פותחים דלתות למשתתפי ובוגרי התוכניות שלנו בחברות ובארגונים מובילים.

הרציונל

אנחנו מאמינים כי על ידי שילוב מוצלח של המשתתפים שלנו במשרות מובילות, באמצעות  יצירת קשרים קרובים ביניהם לבין מנהיגים בעלי השפעה בשוק העבודה, והודות להטמעת כישורי מנהיגות ומחויבות לפעולה חברתית בקרב בוגרינו, הם יהוו מודלים לחיקוי לקהילת יוצאי אתיופיה, ויקדמו את שילובה המלא והמוצלח בחברה ישראלית.  נוכחות מוגברת של יוצאי אתיופיה בכל מגזרי המשק תיצור מעגלי השפעה בחוגים רחבים בכל רבדי החברה הישראלית.

קראו עוד עלינו:
חדשות ועדכונים
כל העדכונים
חדשות
כל החדשות