התכניות שלנו

התכניות של "עולים ביחד" מחולקות לשלושה תחומי עניין עיקריים:
מצוינות בתעסוקה
נוער וסטודנטים
מחלקת רישות
מצוינות ומנהיגות בתעסוקה
תכנית הליבה של "עולים ביחד"
להשתלב. להצטיין. להשפיע.

התכנית מקדמת שילוב תעסוקתי של אקדמאים, סטודנטים והנדסאים מצטיינים במשרות הולמות בעלות אופק קידום בחזית המשק הישראלי. התכנית שואפת ליצור רשת חברתית – מקצועית איתנה בעלת הישגים מקצועיים וחברתיים משמעותיים.

המסגרת התכנית המשתתפים מקבלים כלים מעשיים לחיפוש עבודה ומשתתפים בתכנית בת 10 חודשים הכוללת: סדנאות והרצאות בנושאים הקשורים לשוק התעסוקה, מנהיגות, ייצוג עצמי ועבודה עם מנטורים אישיים בתפקידים בכירים במשק הישראלי אשר המלווים אותם בשנת העבודה הראשונה שלהם. נוסף על כך הם מקבלים ליווי תעסוקתי ויעוץ קריירה מקיף  לרבות פניות יזומות אל רשת מעסיקים שלנו הכוללת יותר מ- 650 מעסיקים.

 לתכנית יותר מ 1,000 בוגרים אשר עובדים ומתקדמים בקרירה שלהם ומשרתת כמאה משתתפים חדשים בכל שנה.

 התכנית מופעלת בשיתוף בנק פועלים ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים 

להרשמה
תכנית משפיעים במגזר הציבורי

תכנית משפיעים במגזר הציבורי של "עולים ביחד" אשר  שנוסדה ב-2015, הינה תכנית אקסלוסיבית המיועדת לאקדמאים ישראלים יוצאי אתיופיה בעלי ניסיון תעסוקתי בתחום לימודיהם, השואפים להשתלב בשירות הציבורי ובחברות ממשלתיות בכדי להשפיע על עיצוב המדיניות הציבורית והחברתית בשיראל.

אנחנו מייחסים חשיבות ומכרעת לשילוב הבוגרים שלנו בתפקידי ניהול משמעותיים במרחב של מקבלי החלטות וקובעי מדיניות, ורואים בו נדבך חשוב בחיזוק הקהילה בפרט והמגזר הציבורי ככלל.

התכנית כוללת תכנים להכרות עם המגזר הציבורי ותהליכי המיון, תכנית מנהיגות השראה והעשרה, ליווי מנטורים  וקורס הכנה ייחודי לתהליכי המיון בעת הגשת מועמדות למשרה.

התכנית מופעלת בשיתוף משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים

להרשמה
תכנית מרי – מורים לניהול

התכנית מיועדת למורים בעלי תעודת הוראה וניסיון חינוכי אשר מעוניינים להשפיע על מערכת החינוך בישראל ולהתקדם לתפקידי ניהול במערכת החינוך.

התכנית כוללת מפגשי למידה על מצב החינוך בישראל, חשיפה לגישות ותפיסות חינוכיות שונות, בניית חזון חינוכי, הכרות עם מערכת החינוך, חדשנות וחשיבה יצירתית. בנוסף המשתתפים מקבלים ליווי מנטורים מתחום החינוך והכנה למבחני ראשה של משרד החינוך.

התכנית מופעלת בשיתוף משרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים

להרשמה
תכנית ההתמחות "טסה" – שיתוף פעולה עם חברות עסקיות מובילות

תכנית ההתמחות "טסה" ("פריצת דרך באמהרית) של "עולים ביחד" מספקת לסטודנטים ישראלים יוצאי אתיופיה הזדמנות להתמחות קיץ משמעותית בתשלום בחברות ישראליות מובילות. נוסף להכשרה בעבודה, החברות המארחות מדריכות את הסטודנטים ומשקיעות בהתפתחות המקצועית שלהם במסגרת מקום העבודה. 40 סטודנטים השתתפו בהתמחויות הקיץ מאז פתיחת התכנית ב-2012, ו-13 מבוגריה התקבלו בסופו של דבר לעבודה בחברה המארחת. המשתתפים באים מתחומי לימוד שונים, לרבות מדעי המחשב, הנדסת חשמל, הנדסת מכונות, מדעים מדויקים, משפטים ומנהל עסקים. "טסה" משתפת פעולה עם חברות מובילות בתעשייה הישראלית ממגזרי ההיי-טק והעסקים, כמו גם עם בית המשפט העליון.

 התכנית מופעלת בשיתוף בנק פועלים ומשרד העבודה, הרווחה והשירותים החברתיים 

להרשמה
"אנסש" – תכנית לפיתוח יזמים עסקיים

תוכנית אנסש של עולים ביחד לקידום יזמים ובעלי עסקים ישראלים ממוצא אתיופי.

תוכנית אנסש (יזם באמהרית) נועדה לספק לבעלי עסקים ויזמים ישראלים ממוצא אתיופי מתודולוגיות, כלים והכשרה המסייעים לפתוח מואץ של עסקיהם ולקידומם.

 

התכנית מיועדת לבעלי עסקים ויזמים בתחומים מגוונים, בעלי פוטנציאל עסקי ואישי גבוהים שעסקיהם פעילים במשך תקופה משמעותית (שנה או יותר).  התכנית מסייעת למשתתפיה לפרוץ גבולות ולהצליח יותר באמצעות ליווי אישי של מנטורים – מנהלים בכירים ובעלי עסקים מצליחים, התורמים מניסיונם ומיכולותיהם להצלחת העסק, וע"י יישום תכניות וכלים המותאמים אישית לכל עסק.  משך הליווי האישי לכל אחד מהעסקים הוא כ-24 חדשים.  תקופה זו מיועדת לפיתוח העסק ולהכשרת בעליו להמשך פיתוח העסק בצורה עצמאית גם בעתיד.

לתכנית הצלחה מוכחת בהכוונה ובקידום משמעותי של למעלה מ-20 עסקים בתחומים שונים כגון: עורכי דין, סלון כלות, מסעדה, תכנון והנדסה לבניין, יבוא מקביל של משקאות ועוד.

 

להרשמה
מחלקת רישות
פורום הבוגרים – עתודת המנהיגים החדשים

עם סיום תכנית הליבה מצטרפים העמיתים  לפורום הבוגרים המונה כיום יותר מ830- בוגרים, וישמש מוקד עיקרי לפעילות "עולים יחד" בשנים הבאות. אנחנו רואים בבוגרים שלנו את עתיד הארגון וכלי חשוב להשגת המשימה הסופית שלנו וליצירת שינוי חברתי. הפעילות בתחום זה מחולקת לשלוש קטגוריות: התקדמות מקצועית אישית: אנחנו מעשירים את הבוגרים שלנו באמצעות הדרכה אישית ותכניות העצמה הכוללות: קורס מנהלים, קורס דיון, קורסי אנגלית ברמות שונות, תכנית פיתוח אישי, ועוד. התנדבות ומעורבות חברתית: אנחנו מעוניינים להגביר את המעורבות החברתית ואת ההתנדבות בקרב בוגרינו, ולעודד אותם לנצל את הכלים שרכשו בתכניות שלנו וברשתות החברתיות והמקצועיות החדשות שלהם כדי לתרום חזרה לקהילה ולחברה. מנהיגות ומעורבות בפעילויות "עולים ביחד": אנחנו מעניקים לבוגרים הזדמנות לקחת חלק בהנהגה האסטרטגית שלנו ולהגביר את מעורבותם בפעילויות שלנו על ידי מתן הרצאות למשתתפים, הדרכה אישית, שימוש ברשתות שלהם כדי לעזור למשתתפים למצוא עבודה, וכו'. במעורבות החברתית של הבוגרים ובתרומתם לקהילה  – אנחנו רואים אמצעי נוסף להעמקת השתלבותם המוצלחת של יוצאי אתיופיה בחברה הישראלית.

להרשמה
קורס אנגלית

הקורסים מוכוונים לאנגלית עסקית, אשר מאפשרים להתמודד עם השפה האנגלית בתחום העיסוק המקצועי, תחומי אחריות ופרטים אישיים. הקורסים כוללים סימולציות של דיונים על מגוון נושאים הלקוחים מחיי העבודה. כאשר מטרתם להביע דעה ולקיים דיון אפקטיבי.
סימולציות של שיחות חולין הנהוגות במפגשים עם אורחים מחו"ל.
כתיבה ועריכה של קורות חיים באנגלית וכמו כן כתיבת ביוגרפיה אישית באנגלית.
לאורך המפגשים כל משתתף יבחר פרויקט אותו הוא יציג על מנת להתמודד מול פרזנטציות באנגלית.
שני שיעורים המוקדשים ללמידה ולכתיבת אימיילים באנגלית.
הקורס מחולק ל- 8 מפגשים + 2 מפגשים של כתיבת אימיילים באנגלית (סה"כ 10 מפגשים).
השתתפות בקורס מותנת ביום מיונים וסיווג לרמות.
הקורס מוצע ברמת ביניים ורמת מתקדמים ונפתחים 2 קורסים לכל סמסטר.

להרשמה
קורס מנהלים

המטרה היא להקנות למנהלים צעירים בתחילת דרכם ידע וכלים בניהול אנשים, משימות ותהליכים .כל זאת באמצעות סדנאות ,הרצאות ,תרגילי הטמעה ,פרקטיקום בהדרכת מנטור ומפגש עם מרצים אורחים ומנהלים בכירים והרחבת הרשת המקצועית והחברתית.

להרשמה
מיזם סיפור על הדרך

"ללא סיפורה של יהדות אתיופיה לא יהיו הסיפור היהודי והסיפור הציוני שלמים" (נשיא המדינה, ר.ריבלין 2016)

רקע:

מתוך החזון של עולים ביחד אנו רואים לנכון לצאת לדרך בה מקרבים את יום המחר לצד העבר וההווה. מתוך כך, עולים ביחד התחילה לפני כשנתיים שיתוף פעולה עם החברה למתנ"סים לקידום היוזמה הברוכה של עו"ד דוד אבטה – "סיפור על הדרך".

במסגרת המיזם יקבלו מספרי הסיפורים כלים מקצועיים כיצד להעביר את המסר ולספר את סיפורם האישי, המשפחתי, הקהילתי. אנו מזמינים אותכם לקחת חלק בכינונו של זיכרון משותף!

להרשמה
נוער וסטודנטים
תכנית "אריאלה" – טיפוח מצוינות

תכנית "אריאלה" מטפחת מצוינות בקרב תלמידי בתי ספר וסטודנטים ישראלים יוצאי אתיופיה ומעודדת אותם לממש את הפוטנציאל שלהם ולהגשים את חלומותיהם. התכנית מותאמת באופן אישי לכל משתתף וכוללת תמיכה חינוכית ופסיכולוגית הדרושה למיצוי מרבי של יכולותיהם. התכנית כוללת: הדרכה, הנחיה והכוונה אישית, רשת מקצועית-חברתית, שיעורי עזר ומלגות להשכלה גבוהה, סיוע ברכישת ציוד מקצועי, מפגשי העשרה קבוצתיים, ועוד. התכנית הוקמה במקורה על ידי "עמותת אריאלה" אשר התמזגה עם "עולים ביחד" ב-2014, לאחר שהחלטנו להרחיב את שירותינו ולהציעם גם לנוער. אנחנו מאמינים שעל ידי מתן הכלים המתאימים והענקת ביטחון עצמי למשתתפים צעירים נעזור להם לצאת לדרך של מצוינות ושל מנהיגות, ונקדם את הצלחתם העתידית בטווח הרחוק. בתכנית משתתפים כיום 45 צעירים מחוננים ומצטיינים, ובמהלך 2016 – 2017 אנחנו מתכננים להרחיב את מספר המשתתפים ל-60 – 70. אנחנו מקווים ליצור שותפויות עם מספר רשויות מקומיות כדי לפתוח מרכזים מקומיים באזורים גיאוגרפיים מוגדרים, ולהרחיב את השפעת התכנית.

להרשמה
תכנית הדרכה לחיילים ישראלים יוצאי אתיופיה

השירות הצבאי ממלא תפקיד חשוב בשילוב החברתי והתעסוקתי בישראל. למרות שרוב הצעירים מהקהילה האתיופית מתגייסים לצבא, שיעור הנשירה שלהם גבוה  ואחוז המגיעים לתפקידים בכירים בצבא נמוך במידה משמעותית בהשוואה לכלל האוכלוסייה. ביוזמתם של בוגרינו יצרנו לאחרונה שיתוף פעולה עם צה"ל ועם "אחרי!" (ארגון חינוך חברתי) כדי לפתוח תכנית הדרכה מיוחדת לחיילים ישראלים יוצאי אתיופיה. בוגרי תכנית הליבה שלנו משמשים כמדריכים אישיים של החיילים המשתתפים בתכנית ההדרכה, ובמקביל – מפקדי יחידות שבהן יש מספר גדול של חיילים יוצאי אתיופיה מבקרים בהרצאות שעוזרות להם להתוודע אל הקהילה, אל תרבותה ואל מנהגיה.  

להרשמה
תכנון קריירה לבוגרים צעירים ישראלים יוצאי אתיופיה

ארגון "עולים ביחד" מקיים בכל שנה מספר כנסים ברחבי המדינה עבור מועמדים לאוניברסיטה ובוגרים צעירים, ומספק להם מידע חשוב בנושא תכנון ופיתוח קריירה. כל כנס כולל דיונים עם מתנדבים, מעסיקים ובוגרים, הרצאות המספקות כלים ועצות לתכנון קריירה ולימודים אקדמיים, והזדמנויות לקבלת הדרכה אישית וייעוץ. מטרתנו לעודד ישראלים יוצאי אתיופיה צעירים לשאוף לתפקידים בכירים במוסדות יוקרתיים ומובילים, ובה בעת לחשוף את התכניות שלנו לציבור גדול יותר של בוגרים צעירים.

להרשמה
קראו עוד עלינו:
חדשות ועדכונים
כל העדכונים
חדשות
כל החדשות