הצוות

הצוות שלנו
מקצועי. מחוייב. ממוקד מטרה.
סיגל קנוטופסקי

מנכ"ל

יעל רצ'שטר

סמנכ"ל פיתוח ארגוני ותפעול

ליאת לנדו

סמנכ"ל פיתוח וגיוס משאבים

עידן פוגל

סמנכ"ל כספים ורכז אנסש – התכנית לפיתוח יזמות

שרונה בירו נגטו

מנהלת מחלקת ליווי תעסוקתי

אבי ילאו

מנהל תחום הרישות

טרסיט לגסה בישאו

מנהלת תחום צעירים

עופר מרסיאנו

מנהל מחלקת מתנדבים

איילת לנגר

מנהלת קשרי מעסיקים ומלווה תעסוקתית

שירה (ישארג) יסיאס

רכזת תוכנית ליבה, תוכנית אריאלה בחיפה

מור קנטי

רכזת בתכנית אריאלה

זיוה מלסה

רכזת בתכנית אריאלה וקורס הפסיכומטרי

תומר עינב

רכז תכנית ליבה וחנוך

הבטם סמעון

רכזת צעירים ופסיכומטרי

יהודית נגה

רכזת מחלקת מתנדבים

דינה פויכטוונגר

כותבת גרנאטים

אפרת לוי

מנהלת משרד

מהרט טקלה

רכז תחום מדיה

חברי הוועד המנהל
עמוס ספיר
+

עמוס ספיר הוא יושב ראש הוועד המנהל של "עולים ביחד". הוא מכהן כיועץ עסקי וכלכלי ויושב ראש מועצת המנהלים של מספר חברות פרטיות וציבוריות. עד לאחרונה היה יושב הראש של מעלות בע"מ של סטנדרד ופור. בעבר החזיק במספר תפקידים בכירים בקבוצת כלל. הוא מעורב במספר ארגונים וחבר במועצת הנאמנים של אוניברסיטת תל אביב, של מכללת תל אביב – יפו, של מט"ח – המרכז לטכנולוגיה חינוכית ושל האקדמיה לאמנות ועיצוב בצלאל. בעל תואר ראשון בכלכלה וביחסים בינלאומיים מהאוניברסיטה העברית ותואר שני במנהל עסקים עם התמחות בכספים מאוניברסיטת קולומביה, שם למד לדוקטורט בכספים ובנקאות.

יאיר דר
+

יאיר דר הוא בוגר האוניברסיטה העברית בירושלים, בעל תואר ראשון במתמטיקה ובכלכלה והיה מעורב במהלך השנים ביזמות עסקית ובניהול. ליאיר ניסיון של יותר מ-36 שנה במגוון תפקידים ניהוליים – מנכ"ל, מנהל ויושב ראש של חברות ציבוריות ושל חברות בבעלות פרטית הפועלות במגוון תחומים כלכליים: סחר בינלאומי וכספים, השקעות הון עצמי ובנקאות השקעות והפקות טלוויזיה ושידור בתחום הספורט.

מלי ב. לוינסון
+

מלי לוינסון היא בוגרת בית הספר למשפטים של אוניברסיטת תל אביב ועורכת דין בעלת ניסיון של שנים רבות. כיום היא בעלת עסק פרטי בתחום הקוסמטיקה. היא השתתפה בקורס המנהלים של יהל באוניברסיטת בר אילן וכיום חברה בתקדים – קרן אחריות הדדית ברמת השרון ובפני"ם חדשות – פרלמנט נשים ישראליות מנהיגות.

ירון נוידרפר
+

ירון נוידרפר הוא המנכ"ל והמייסד המשותף של "מימון חברתי ישראל" ולפני כן שימש בתפקיד מנהל הכספים הראשי של הסוכנות היהודית בישראל. בעבר החזיק במספר משרות בכירות במשרד האוצר, לרבות סגן נציג שר האוצר בניו יורק. ירון פעיל במספר ארגונים חברתיים ואנחנו שמחים מאד על הצטרפותו לוועד המנהל שלנו ב-2013.

אמיר סבהט
+

אמיר נולד ב-1979 באתיופיה ועלה לישראל בגיל חמש. שרת כקצין בחטיבת הצנחנים של צה"ל ולאחר מכן קיבל תואר ראשון בחשבונאות מהמכללה למנהל ותואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב. ב-2012 נבחר על ידי עיתון כלכליסט לאחד מ-40 הצעירים המבטיחים במדינת ישראל. בוגר הארגון, בוגר תכנית "מעוז" למנהיגות והוא עובד כרואה חשבון מוסמך בתפקיד ראש צוות ב"ארנסט אנד יאנג" מאז 2008.

טל רוסו - אלוף במיל.
+

טל נולד ב-1959. הוא התגייס לצה"ל ב-1978 והחל בקריירה צבאית, קיבל את דרגות הקצונה שלו והמשיך להתקדם במעלה שרשרת הפיקוד. את רוב הקריירה המוקדמת שלו בילה ביחידות מובחרות. הוא פיקד על כוחות במלחמות לבנון הראשונה והשנייה, וב-2010 מונה לאלוף פיקוד דרום. במסגרת תפקיד זה פיקד על מבצע עמוד ענן, ולאחריו פרש מצה"ל ב-2013. במהלך הקריירה שלו קיבל טל תואר ראשון במדעי החברה מאוניברסיטת חיפה ולאחר מכן תואר שני ניהולי במנהל עסקים מאוניברסיטת תל אביב.
מאז הצטרפותו למועצת המנהלים של "עולים ביחד" פעל טל רבות במסגרת פעילויות הארגון, ונכח כמעט בכל פגישה של פורום הבוגרים שלנו. הוא הביע את רצונו לנצל את קשריו הרבים לקידום שילובם של אתיופים רבים נוספים בחברה הישראלית.

אילן בירנפלד
+

אילן הוא רואה חשבון מוסמך ומכהן כיושב ראש ומנכ"ל דלויט בריטמן אלמגור זוהר. הוא עבד בחברה במשך 20 שנה בהן החזיק במספר תפקידים ניהוליים בכירים. הוא מייעץ למספר חברות מובילות ויש לו ניסיון רב בליווי יזמים כגון מיקרוסופט ו-3COM. הוא מרצה בפני קהלים שונים בנושאי ניהול, חשבונאות ואסטרטגיות עסקיות, וחבר בוועדה המייעצת של בנק ישראל ובוועדה המייעצת של תכנית התואר השני במנהל עסקים של הפקולטה לניהול באוניברסיטת תל אביב.
התנדב בארגונים שונים העוסקים בחינוך, בציונות ובחיזוק אוכלוסיות חלשות כגון וראייטי, תנועת הצופים, עמותת קשת למען קשישים בתל אביב–יפו, ו"טכנודע" – מרכז חינוך מדע וטכנולוגיה.

דרור כפיר
+

דרור עלה לישראל מגרמניה ושירת כטייס וכמפקד טייסת בצה"ל במשך למעשה מ-20 שנה. הוא פיקד על הטייסת שהביאה את עולי אתיופיה לישראל. בעל תואר ראשון בכלכלה ובמדעי המדינה מאוניברסיטת בר אילן, ותואר שני במנהל עסקים. בעבר כיהן בתפקידים שונים במספר חברות, לרבות סגן נשיא אנרגיית ביו-דלק בנטפים השקיה, מנהל שיווק ופיתוח עסקי בפלסטופיל הזורע, ועוד. כמו כן שימש בתפקידי יועץ עסקי, יושב ראש של מספר ארגונים וחברות וחבר במספר מועצות מנהלים.

אריק גולדברג
+

אריק עלה לישראל ממקסיקו-סיטי והוא בעל תואר ראשון בתקשורת המונים ובסוציולוגיה ותואר שני במנהל ציבורי ובמדיניות ציבורית - שניהם מהאוניברסיטה העברית. מאוחר יותר קיבל תואר שני במנהל עסקים מאוניברסיטת נורת'ווסטרן באלינוי, בשיתוף עם אוניברסיטת תל אביב.
ב-2007 ייסד אריק וניהל בהתנדבות את "עמותת אריאלה" – ע"ש אחייניתו, לקידום מצוינות בקרב נוער וצעירים ישראלים יוצאי אתיופיה. ב-2014 התמזגה תכנית הליבה של עמותת "אריאלה" (בשמה החדש תכנית "אריאלה") עם "עולים ביחד". אריק הצטרף לאחר המיזוג לוועד המנהל וממשיך לפעול לקידום תכנית "אריאלה" בפרט ו"עולים ביחד" בכלל.

מזי טזזו מדינה
+

מזי נולדה במחנה פליטים בסודן בשנת 1980 במהלך המסע של משפחתה מאתיופיה לישראל. היא גדלה בבאר שבע ולמדה במרכז הבינתחומי בהרצליה, בו היא קיבלה תואר LLB במשפטים ותואר B.A. במנהל עסקים עם התמחות במקרקעין.
בעבר היא עבדה כעו"ד במשרד "המבורגר עברון ושות'" במחלקת המקרקעין, ולאחר מכן היא הקימה יחד עם שותפה את חברת "איתנות", שהתמחה בניהול ליווי פרוייקטים של התחדשות עירונית, הן מטעם בעלי דירות והן מטעם יזמים. ב-2013, מזי הקימה משרד עו"ד עצמאי בשם "טזזו מדינה ושות'", המתמחה במתן שירותים משפטיים במגוון רחב של תחומים הנוגעים לליווי פרוייקטים נדל"ניים.

יוני וובשת
+

יוני נולד ב-1977, מספר שנים לאחר עלייתם של הוריו לישראל מאתיופיה. יוני למד במכללת סמי שמעון בבאר שבע וקיבל תואר B.Sc. בהנדסת חשמל ואלקטרוניקה.
למשך מספר שנים לאחר שסיים את לימודיו, יוני עבד במספר חברות, כגון חברת "טנה תעשיות מים" ומשרד המשפטים. לאחר מכן,השתלב כמהנדס חומרה בחברת "אלתא מערכות בע"מ" ב-2009, בו הוא ממשיך לעבוד עד היום.
יוני מתנדב שנים במסגרות שונות, כגון השתתפות בסדנאות ופאנלים של מקצוענים במסגרת המחזורים החדשים של תוכנית הליבה. כמו כן, יוני מעניק ייעוץ למשתתפים ובוגרים אחרים, נפגש עם תורמים קיימים ופוטנציאליים, משמש כחבר ועד הנאמנים של עמותה כבר מספר שנים, ועוד. בנוסף, הוא משמש כחבר ועד מנהל וגזבר בעמותת "נשים רוקמות חלום", וכן מתנדב בעמותת "שיעור אחר" דרך חברת אלתא ע"י מתן הרצאות מעוררות השראה לתלמידי תיכון משכונות מצוקה.

ברק לוזון
+

ברק נולד בישראל ומשמש כמנהל המשרד הישראלי והקשרים גלובליים של הפדרציה היהודית של סן פרנסיסקו. קודם לכן, הוא שימש כמנהל מעורבותם של בוגרים צעירים בישראל במשרד של הפדרציה בסן פרנסיסקו במהלך שליחותו בארה"ב. כמו כן, בעבר הוא עבד במכון לחינוך דמוקרטי בישראל והוביל את יישום "מודל בת-ים לחינוך אישי" – מודל אשר אומץ ע"י משרד החינוך והפך לרפורמת החינוך הלאומי בשם "אופק חדש". ברק גם עבד בתנועת הצופים כמנהל חינוך ארצי ומשנה למנכ"ל, וכן כשליח התנועה בארה"ב.
ברק למד באוניברסיטת בר אילן וקיבל תואר B.A. בקרימינולוגיה ומדעי המדינה. כמו כן, קיבל תואר M.A. במינהל ומדיניות החינוך מאוניברסיטת תל אביב, ו-M.A. נוסף בלימודי ממשל מאוניברסיטת הרווארד, בה הוא היה עמית בתוכנית ווקסנר. הוא חבר ב-“Task Force on Jewish Peoplehood Education”, וכן בוגר "גוונים" – תוכנית להכשרת מנהיגים לקידום פלורליזם יהודי בישראל.
ברק היה מעורב חברתית בתחומים שונים במהלך השנים – בעיקר בתחום החינוך. כמו כן, הוא מלווה ומייעץ לארגונים חברתיים ומייצר שיתופי פעילה בין ארגונים חברתיים וארגונים פילנתרופיים.

סלקו קליריקופר
+

סלקו נולד ב-1963 בהולנד, ועלה לארץ ב-1992. הוא שימש כיו"ר “TASC Consulting & Capital” (חברת הייעוץ האסטרטגי המובילה בישראל) מאז 1993, ויש לו מעל 25 שנות ניסיון במתן ייעוץ לממשלה וניהול בכירים של חברות מובילות בתחומים שונים בנושא אסטרטגיה, כלכלה ונושאים פיננסיים. זה כלל לאחרונה מתן ייעוץ למשרד הכלכלה בנוגע למדיניות לסגירת פערים כלכליים בין אוכלוסיית הערבים ויהודים. כמו כן, במהלך השנים הוא ייעץ להרבה עמותות ללא מטרת רווח.
סלקו בעל תואר B.A בכלכלה מהאוניברסיטה העברית וכן בעל תואר MPhil בכלכלה מאוניברסיטת קיימברידג' שבאנגליה. סלקו מוביל מיזמים חברתיים שונים, כולל קורס הקדמה לעולם העסקים בבתי ספר לילדי עובדים זרים.

חדשות ועדכונים
כל העדכונים
כל החדשות